Fraud Blocker

Určite máte kopec otázok predtým, než si rezervujete vášho svadobného fotografa.

Verím, že tieto najčastejšie otázky a odpovede vám pomôžu pri výbere.

Ak nenájdete odpovede, ktoré hľadáte, môžete mi napísať tu.

O svadobných balíčkoch a rezervácii termínu

Áno, je ideálne spoznať sa ešte pred Vašou svadbou. Môžeme sa stretnúť osobne a prebrať Váš svadobný deň. Ak nie je možné stretnúť sa, rád sa s Vami porozprávam skrz telefonát, alebo videohovor.

Využite prosím kontaktný formulár, alebo mi jednoducho zavolajte na 0948105441. Ak mám Váš termín dostupný, môžeme sa pozhovárať o Vašom svadobnom dni. Keď sa následne rozhodnete so mnou spolupracovať, vyžadujem zálohu za rezerváciu termínu v sume 150 EUR (z ceny svadobného balíčka). 2 - 4 týždne pred svadbou sa Vám ozvem, aby sme prebrali finálne detaily a kompletný harmonogram svadobného dňa. 1 týždeň pred svadbou Vám pošlem faktúru so zvyšnou sumou (cena svadobného balíčka po odrátaní zálohy 150 EU). Splatnosť faktúry bude 2 týždne. Zvyšnú sumu teda môžete uhradiť pred svadbou, alebo do siedmych dní po svadbe.

V mesiacoch november – marec ponúkam zľavu 15% z ceny svadobných setov

Áno, nevratná záloha za rezerváciu termínu je 150 EUR.

Áno, k svadobným balíčkom si môžete objednať aj fotoknihu. Stačí keď si vo vašej online galérii označíte obľúbené fotografie a ja sa postarám o všetko ostatné (od návrhu dizajnu, až po doručenie hotovej fotoknihy do vašich rúk). Viac info o fotoknihe nájdete na tejto stránke.

O fotkách

Áno, všetky svadobné balíčky obsahujú USB, na ktorom nájdete Vaše fotografie v dvoch rozlíšeniach:

- malé rozlíšenie (na web) - na bežné prezeranie, zdielanie na internete

- plné rozlíšenie (na tlač) - veľké súbory, vhodné na tlač fotiek

Áno, dostanete kombináciu farebných a čiernobielych fotiek. Štandardne dodávam všetky fotky vo farebnej verzii a malý výber z nich dostanete tiež v čiernobielej verzii.

Nie, fotky dostanete bez akéhokoľvek loga alebo vodotlače. Ak sa však rozhodnete ich zdieľať na sociálnych sieťach, bol by som vďačný ak ma v príspevku označíte.

Svadobné fotky archivujem počas jedného roka po svadbe. Prosím, vytvorte si kópiu/zálohu hneď ako dostanete Vaše USB. Skopírujte všetky fotky na externý hardisk, alebo ďalšie USB. Takto si jednoducho poistíte Vaše vzácne spomienky a neprídete o ne.

To záleží na svadobnom balíčku, ktorý si vyberiete. Vždy ide viac o kvalitu než o kvantitu. Finálny počet fotiek, ktoré dostanete záleží na viacerých faktoroch - počet hostí, počet lokalít v rámci dňa a samozrejme celkový čas.

Pri celodennom fotení môžete očakávať minimálne 500 fotiek. Viac informácii na mojej stránke so svadobnými balíčkami.

Vaše fotografie dostanete skrz súkromnú online galériu. Dostanete internetový odkaz, kde môžete Vaše fotografie prezerať, stiahnuť aj zdieľať. Táto galéria bude dostupná po dobu 6 mesiacov.

Dostanete tiež drevené USB s Vašimi vygravírovanými menami a dátumom, tu nájdete fotografie v dvoch rozlíšeniach (menšie rozlíšenie vhodné na web a plné rozlíšenie určené na tlač).

Vaše fotografie budú hotové do 4 týždňov po svadbe. Viem že to chce trpezlivosť, pošlem Vám preto do 2 týždňov malú ochutnávku vo forme fotoblogu :-)

O našej spolupráci

Idálny čas potrebný pre nafotenie zopár portrétnych romantických fotiek nevesty a ženícha je 30-60 min. Opačným prípadom je, keď si na svadobné portrétne fotenie vyhradíme celý deň. Aj to sa stáva. Záleží aký význam a dôležitosť majú pre Vás spoločné portréty vás dvoch.

Áno, prosím. Svadby sú veľmi dlhé a budem s Vami pracovať takmer celý deň, ocením preto rovnakú stravu ako Vaši hostia. Nevyžadujem nič extra.

Koniec koncov nikto nemá rád keď ho fotia počas jedenia. Preto je to ideálny čas aj pre mňa trochu si oddýchnuť a doplniť energiu.

Na svadbách pracujem celý v čiernom - čierna obuv, čierne nohavice a čierna košeľa.

Preferujem byť nenápadný, aj vďaka tomu vznikajú jedinečné momentky, pretože hostia si často ani nevšimnú, že ich fotím. Verte mi 😁

Najradšej mám keď sa infiltrujem medzi svadobných hostí a zachytávam spontánne momenty a skutočné emócie. Snažím sa byť nenápadný a nezasahovať do diania počas svadobného dňa. Dalo by sa povedať, že fotím prevažne dokumentárnym alebo reportážnym štýlom.

Ako prvé musím povedať, že som nikdy nevynechal svadbu, ktorú som mal rezervovanú.

Každopádne ak skutočne nemôžem byť prítomný na svadbe, mám zoznam fotografov, ktorí budú ochotní Vašu svadbu nafotiť. O nič neprídete a samozrejme ani nezaplatíte navyše.

Narodil som sa a momentálne žijem v Nových Zámkoch. Dostupný som pre Vás kdekoľvek. Fotil som svadby v Česku, v Nemecku aj vo Švajčiarsku, takže vzdialenosť pre mňa skutočne nie je problém. Rád spoznávam nové miesta.

Ak máte svadbu do 50km od Nových Zámkov, cestovné náklady máte zahrnuté v cene balíčka.

Pri vzdialenostiach nad 50km od NZ účtujem navyše cestovné náklady 0,25 €/km (cesta tam aj naspäť).

Príklad jednotlivých miest >>> TT 9 €, BA 29 €, PD 35 €, ZV 39 €, TN 47 €, BB 49 €, MT 65 €, PB 66 €, ZA 82 €.

Desiaty rok. V roku 2014 som fotil prvú svadbu.

Áno, samozrejme. Fotenie portrétov v iný deň je celkom bežné. Jednou z možností je rozdeliť svadobný balíček, prípadne k svadobnému balíčku pripočítať svadobné portréty v iný deň. V oboch prípadoch si účtujem tiež cestovné náklady 0,25 €/km.

Príklad č.1:
Svadobný balíček Štandard zahŕňa 12h fotenia. 10h fotenia si vyhradíte na samotný svadobný deň a 2h na fotenie portrétov v iný deň. V tomto prípade si účtujem príplatok 50€, kedže si musím vyhradiť plus ďalší deň.

Príklad č.2:
Svadobný balíček Štandard vám pokryje svadobný deň a na svadobné portréty v iný deň si vyhradíme 2h navyše. Cena 2h svadobného portrétneho fotenia stoji 150€. To je minimálny potrebný čas.

„Profesionálny prístup, zábavný priebeh a čarovný výsledok. Nemohli sme si vybrať lepšie.”

„Erika sme si vybrali, pretože sme nechceli naškrobené pózy, ale momentky plné emócií a presne to sme aj dostali. Vďaka Erikovi sme v tom celom uslzenom procese nielenže vyzerali úžasne, ale sme sa tak aj cítili.“

Lucia & Kristián

Posledné voľné svadobné termíny 2024.

X