Určite máte kopec otázok predtým, než si rezervujete vášho svadobného fotografa.

Či už to budem ja, alebo niektorý z mojich kolegov-fotografov, tieto najčastejšie otázky a odpovede vám určite pomôžu pri výbere.

Ponúkaš zľavu na fotenie svadby mimo sezóny?

Môžeme sa stretnúť predtým, než si rezervujeme termín?

O SVADOBNÝCH BALÍČKOCH A REZERVÁCII TERMÍNU

V mesiacoch november – marec ponúkam zľavu 15% z ceny svadobných setov

Áno, je ideálne spoznať sa ešte pred Vašou svadbou. Môžeme sa stretnúť osobne a prebrať Váš svadobný deň. Ak nie je možné stretnúť sa, rád sa s Vami porozprávam skrz telefonát, alebo videohovor.

Ako si ťa môžeme rezervovať?

Požaduješ zálohu termínu?

Využite prosím kontaktný formulár, alebo mi jednoducho zavolajte na 0948105441. Ak mám Váš termín dostupný, môžeme sa pozhovárať o Vašom svadobnom dni. Keď sa následne rozhodnete so mnou spolupracovať, vyžadujem zálohu za rezerváciu termínu v sume 150 EUR (z ceny svadobného balíčka). 4-2 týždne pred svadbou sa Vám ozvem, aby sme prebrali finálne detaily a kompletný harmonogram svadobného dňa. 1 týždeň pred svadbou Vám pošlem faktúru so zvyšnou sumou (cena svadobného balíčka po odrátaní zálohy 150 EU). Splatnosť faktúry bude 2 týždne. Zvyšnú sumu teda môžete uhradiť pred svadbou, alebo do siedmych dní po svadbe.

Áno, nevratná záloha za rezerváciu termínu je 150 EUR.

Dostaneme kombináciu farebných a čiernobielych fotiek?

Dostaneme fotky v plnom rozlíšení?

O fotkách

Áno, všetky svadobné balíčky obsahujú USB, na ktorom nájdete Vaše fotografie v dvoch rozlíšeniach:

- malé rozlíšenie (na web) - na bežné prezeranie, zdielanie na internete

- plné rozlíšenie (na tlač) - veľké súbory, vhodné na tlač fotiek

Áno, dostanete kombináciu farebných a čiernobielych fotiek. Štandardne dodávam všetky fotky vo farebnej verzii a výber z nich dostanete tiež v čiernobielej verzii.

Používaš na fotkách svoje logo / vodotlač / watermark?

Ako dlho si uchovávaš naše svadobné fotografie?

Nie, fotky dostanete bez akéhokoľvek loga alebo vodotlače. Ak sa však rozhodnete ich zdieľať na sociálnych sieťach, bol by som vďačný ak ma v príspevku označíte.

Svadobné fotky archivujem počas jedného roka po svadbe. Prosím, vytvorte si kópiu/zálohu hneď ako dostanete Vaše USB. Skopírujte všetky fotky na externý hardisk, alebo ďalšie USB. Takto si jednoducho poistíte Vaše vzácne spomienky a neprídete o ne.

Ako dostaneme naše fotografie?

Koľko fotiek dostaneme?

To záleží na svadobnom balíčku, ktorý si vyberiete. Vždy ide viac o kvalitu než o kvantitu. Finálny počet fotiek, ktoré dostanete záleží na viacerých faktoroch - počet hostí, počet lokalít v rámci dňa a samozrejme celkový čas. Množstvo fotiek sa zvyčajne pohybuje od 90 fotiek do 600 a viac. Pri celodennom fotení môžete očakávať 500 fotiek. Viac informácii na mojej stránke so svadobnými balíčkami.

Vaše fotografie dostanete skrz súkromnú online galériu. Dostanete internetový odkaz, kde môžete Vaše fotografie prezerať, stiahnuť aj zdieľať. Táto galéria bude dostupná po dobu 6 mesiacov.

Dostanete tiež drevené USB s Vašimi vygravírovanými menami a dátumom, tu nájdete fotky v malom aj v plnom rozlíšení.

Kedy dostaneme naše fotografie?

Vaše fotografie budú hotové do 4 týždňov po svadbe. Viem že to chce trpezlivosť, pošlem Vám preto do 2 týždňov malú ochutnávku vo forme fotoblogu :-)

Vyžaduješ stravu počas svadobného dňa?

Upravuješ všetky fotografie?

O mne a ako pracujem

Áno, sám upravujem všetky fotografie, ktoré dostanete.

Áno, prosím. Svadby sú veľmi dlhé a budem s Vami pracovať takmer celý deň, ocením preto rovnakú stravu ako Vaši hostia. Nevyžadujem nič extra.

Koniec koncov nikto nemá rád keď ho fotia počas jedenia. Preto je to ideálny čas aj pre mňa trochu si oddýchnuť a doplniť energiu.

Ako budeš oblečený v náš veľký deň?

Ako by si popísal tvoj štýl fotenia?

Najradšej mám keď sa infiltrujem medzi svadobných hostí a zachytávam spontánne momenty a skutočné emócie. Snažím sa byť nenápadný a nezasahovať do diania počas svadobného dňa. Dalo by sa povedať že fotím prevažne dokumentárnym alebo reportážnym štýlom.

Na svadbách pracujem celý v čiernom - čierna obuv, čierne nohavice a čierna košeľa.

Preferujem byť nenápadný, aj vďaka tomu vznikajú jedinečné momentky pretože hostia si často ani nevšimnú že ich fotím. Verte mi 😁

Čo sa stane ak ochorieš a nabudeš môcť prísť na našu svadbu?

Kde pôsobíš a v ktorých lokalitách si dostupný na fotenie svadieb?

Ako prvé musím povedať, že som nikdy nevynechal svadbu, ktorú som mal rezervovanú.

Každopádne ak skutočne nemôžem byť prítomný na svadbe, mám zoznam fotografov, ktorí budú ochotní Vašu svadbu fotiť. O nič neprídete a samozrejme ani nezaplatíte navyše.

Narodil som sa a žijem v Nových Zámkoch. Dostupný som pre Vás kdekoľvek. Fotil som svadby v Česku, v Nemecku aj vo Švajčiarsku, takže vzdialenosť pre mňa skutočne nie je problém. Vyžadujem iba pokrytie cestovných, prípadne ubytovacích nákladov.

Ako dlho už fotíš svadby?

Koľko času potrebujeme na svadobné portréty?

Deviaty rok. V roku 2014 som fotil prvú svadbu.

Minimálny čas potrebný pre nafotenie zopár portrétnych romantických fotiek nevesty a ženícha je 30min. Opačným prípadom je keď na svadobné portrétne fotenie vyhradíme celý deň. Aj to sa stáva. Záleží ako význam a dôležitosť majú pre Vás portréty.

“Profesionálny prístup, zábavný priebeh a čarovný výsledok. Nemohli sme si vybrať lepšie.”

Erika sme si vybrali, pretože sme nechceli naškrobené pózy, ale momentky plné emócií a presne to sme aj dostali. Vďaka Erikovi sme v tom celom uslzenom procese nielenže vyzerali úžasne, ale sme sa tak aj cítili.

Lucia & Kristián