Fraud Blocker

Smolenický zámok

Smolenice

Smolenický zámok je jedným z najmladších hradov a zámkov na Slovensku. Nachádza sa na úpätí Malých Karpát nad obcou Smolenice.

Bol znovuvybudovaný na ruinách pôvodného stredovekého hradu, ktorý vyhorel na začiatku 19. storočia. Do dnešnej podoby ho začali znovu stavať na začiatku 20. storočia Pálfiovci. Zámok bol však dobudovaný až po roku 1945.

Smolenický zámok je postavený na štýl francúzskych zámkov a je ideálny pre organizovanie svadieb.

Nachádza sa tu niekoľko priestorov vhodných na civilný svadobný obrad. Najluxusnejší je Červený salón s pravou zámockou atmosférou a kapacitou 60 osôb. Pre menšie svadobné obrady je vhodná Kaplnka v južnej bašte na Dolnom nádvorí s kapacitou 30 osôb.

Ak preferujete svadobný obrad pod holým nebom, oceníte Dolné nádvorie, ktoré je dostupné od jari do jesene s neobmedzenou kapacitou hostí.

Zámok disponuje taktiež vlastnou kuchyňou, takže po svadobnom obrade môže svadobný deň pokračovať hostinou na zámku. Tu poslúži Kongresová sieň a Zámocká jedáleň, spolu v maximálnej kapacite 85 osôb.

Výhodou svadby na Smolenickom zámku je aj môžnosť ubytovania hostí. Zámok ponúka niekoľko nádherných apartmánov pre novomanželov a spolu 42 izieb s celkovou kapacitou 106 lôžok.

A v neposlednom rade je tu veľa možností, kde fotiť romantické portréty nevesty a ženícha. Od interiéru zámku, cez zámockú vežu, nádvorie až po lúku a lesy naokolo.

Mňa osobne veľmi zaujal výhľad zo zámockej veže a tiež Dolné nádvorie.

ADRESA:
Zámocká 18, 919 04 Smolenice, Slovensko

KONTAKT:
0335 963 248 / manager-zamok@savba.sk / smolprev@savba.sk / web / facebook / instagram

Zábery z miesta činu

Posledné voľné termíny 2024.
Hľadáte svadobného fotografa?
Rezervujte si zdarma

X