Fraud Blocker

Dôstojnícky pavilón

Komárno

Impozantná budova Dôstojníckeho pavilónu patrí medzi najväčšie a najkrajšie kultúrno-historické pamiatky v meste Komárno. Nachádza sa priamo v centre mesta, na Župnej ulici, neďaleko nábrežia Dunaja.

Pavilón bol postavený v rokoch 1858 - 1863 počas panovania Františka Jozefa I. a je inšpirovaný anglickým neogotickým štýlom. Slúžil pre potreby cisárskej a kráľovskej armády. Na poschodí boli umiestnené byty pre dôstojníkov a ich rodiny, a na prízemí sa nachádzalo veľké dôstojnícke kasíno.

Exteriér budovy je zdôraznený mohutnými nárožnými vežami a hlavnou bránou s nápisom VIRIBUS UNITIS (V jednote je sila), čo bolo heslo cisára Františka Jozefa I.

V súčasnosti sa priestory budovy využívajú rôznymi inštitúciami, vrátane univerzity, knižnice, reštaurácií, barov, polície a ďalších. Medzi krídlami pavilónu sa nachádza verejnosti voľne prístupné nádvorie s amfiteátrom, ktoré je ideálnym miestom na oddych v meste.

V Dôstojníckom paláci som mal možnosť fotiť svadbu Katky a Adama. Exteriér budovy zaujme na hneď prvý pohľad, to najlepšie sa ale ukrýva v interiéri.

Vnútro Dôstojníckeho paláca pôsobí veľmi slávnostne a honosne. Je veľmi priestranné a hodí sa výborne na organizovanie svadieb.

Na fotenie svadobných portrétov sme využili komárňanskú pevnosť a mŕtve rameno Dunaja.

ADRESA:
Pevnostný Rad 142/1, 945 01 Komárno, Slovensko

KONTAKT:
035/77 30 063 - Turisticko-informačná kancelária

Zábery z miesta činu

Pozrite si fotoblog z poslednej svadby v Dôstojníckom pavilóne

...alebo späť na zoznam miest na svadbu >>

Posledné voľné termíny 2024.
Hľadáte svadobného fotografa?
Rezervujte si zdarma

X