Fraud Blocker

Arborétum Mlyňany SAV

Tesárske Mlyňany

V roku 1892 šľachtic Štefan Ambrózy-Migazzi založil jedno z najvýznamnejších dendrologických zariadení na Slovensku - Arborétum Mlyňany. S odvahou a vášňou pre rastliny postavil základy tohto unikátneho miesta, ktoré sa odvtedy vyvinulo do rozlohy 67 ha. Dnes je Arborétum Mlyňany nielen vedeckým pracoviskom Slovenskej akadémie vied, ale aj prístupným pre verejnosť počas celého roka, ponúkajúc návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v krásnom prostredí s bohatou kolekciou rastlín z Ázie, Ameriky a Európy.

Časti arboréta, vrátane Ambrózyho parku, Východoázijskej plochy, Severoamerické plochy, Kórejskej plochy a Slovenskej plochy, ponúkajú pestrú paletu rastlín z rôznych častí sveta. Ambrózyho park, s rozlohou 40 ha, obsahuje unikátnu zbierku vždyzelených listnatých drevín a ihličnín. Toto prostredie poskytuje nielen príjemné oddychové miesto, ale aj vzrušujúcu príležitosť na prieskum a objavovanie biodiverzity sveta rastlín.

Vstupné do arboréta je 4,5 € pre dospelých, pričom fotografovanie na svadobné a rodinné účely je možné za poplatok 35 €. Parkovanie je zdarma a nachádza sa pri vrátnici.

Ak plánujete návštevu Arboréta Mlyňany, môžete sa sem jednoducho dostať autom. Z Nitry vám cesta zaberie iba 30 minút, zatiaľ čo z Nových Zámkov prídete do arboréta za približne 50 minút. Pre tých, ktorí uvažujú o svadobných fotografiách v tomto krásnom prostredí, odporúčam vyhradiť si minimálne 2 hodiny na svadobné fotenie. Ideálne je absolvovať fotografovanie svadobných portrétov v arboréte v iný deň než samotná svadba. Týmto spôsobom si môžete plne vychutnať atmosféru a krásu tohto miesta.

Pre milovníkov prírody a objavovania kútov Arboréta je možné stráviť aj viac času. Prechádzky a objavovanie zákutí môže trvať aj 4-5 hodín, a pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu, je to ideálny spôsob, ako stráviť voľný čas v tomto úžasnom prostredí.

Arborétum Mlyňany SAV je pre návštevníkov otvorené celoročne s výnimkou vybraných sviatkov.

ADRESA:
Vieska nad Žitavou 178, 951 52 Vieska nad Žitavou, Slovensko

KONTAKT:
0376 334 211 / arboretum.mlynany@savba.sk / web / facebook /

Zábery z miesta činu

Pozrite si fotoblog z posledného svadobného fotenie v Arboréte Mlyňany:

...alebo späť na zoznam miest na svadbu >>

Posledné voľné svadobné termíny 2024.

X